Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu
w Chmielniku
„Trzeźwość twój wybór”

W dniach od 17.10.2011 do 26.10.2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na temat „Trzeźwość twój wybór”, ogłoszony przez organ prowadzący SGiLO „Doliny Strugu” TPU „Trzeźwa Gmina” w ramach projektu „Razem dla siebie – razem dla innych”. W konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjum. Wszyscy autorzy prac konkursowych w ciekawy i różnorodny sposób przedstawili tematykę. Jednak wyłonionych zostało trzech zwycięzców.
I – miejsce dla pracy Patrycji Kopiec (IIIb),
II – miejsce dla pracy Adrianny Ostrowskiej (IIIA),
III – miejsce dla pracy Aleksandry Leśniak (Ib).
Nagrodami dla zwycięzców były profesjonalne zestawy dla rysowników dla dalszego rozwoju umiejętności plastycznych.MAMY LOGO !!!

25.03.2010 roku rozstrzygnięty został konkurs na logo naszych szkół. Zwyciężyła uczennica III klasy LO Anna Majewska. Ania przedstawiła bardzo ciekawą i wartościową koncepcję, która następnie została rozbudowana i dopracowana graficznie do obecnego wyglądu.Konkurs kolęd

6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - był dniem trochę innym od normalnej środy w szkole. Wzięliśmy wspólnie udział we Mszy Św. a następnie odbył się szkolny konkurs kolęd przygotowany przez prof. Barbarę Strzelec i prof. Pawła Ważnego. W konkursie rywalizowały ze sobą wszystkie klasy, a zadania związane były ze znajomością polskich kolęd. Po zaciekłej walce i dramatycznym finiszu zwyciężyła klasa III gimnazjum.Konkurs wiedzy o Polsce

W jaki sposób można okazywać patriotyzm, gdy współczesność szczęśliwie nie stawia nas przed smutnym faktem, np. wybuchem wojny. Jednym z przejawów naszego przywiązania do ojczyzny jest znajomość jej historii, geografii oraz kultury. Dlatego postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole konkurs wiedzy o Polsce. Data tego wydarzenia była nieprzypadkowa. 8 maja wiąże się z osobą św. Stanisława ze Szczepanowa - biskupa i męczennika, patrona Polski oraz rocznicą wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej po II wojnie światowej.
Spośród przedstawicieli klas gimnazjalnych wyłoniono trzy drużyny o mieszanych składach, które musiały przejść przez trzy etapy konkursu. Uczniowie odpowiadali na pytania, wybierając określony stopień trudności i dziedzinę. Przygotowane wcześniej zadania, bogato ilustrowane zdjęciami i reprodukcjami, były wyświetlane na ekranie przy pomocy projektora multimedialnego, przez co konkurs był bardziej atrakcyjny dla publiczności.
Uczniowie grali ambitnie, wybierając wyżej punktowane pytania o większym stopniu trudności. Niekiedy korzystali z możliwości zdobycia dodatkowych punktów, udzielając odpowiedzi wykraczających poza wymagany zakres. Emocje towarzyszyły też widowni – na niej siedzieli powołani spośród licealistów, eksperci, którzy mogli służyć pomocą w zdobywaniu punktów.
Zwycięska drużyna w składzie: Kamil Kopala kl. I, Ania Sroka kl. II, Łukasz Sapek kl. III wykazała się dużą wiedzą. Wybierając w finale pytania związane z kulturą Polski – oprócz słodkich upominków – zyskała atrakcyjne oceny z języka polskiego.

Gratulujemy!


P.S.
pytania przygotował P. Jan
konkurs przeprowadziła P. Basia
a o stronę techniczną i nagrody zatroszczył się P. RobertCopyright © 2005
by Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu w Chmielniku
Wszelkie prawa zastrzeżone.